Pychotka.pl – Przepisy Kulinarne

Konkurs: Mistrz razy trzy

Podróże kulinrne Roberta Makłowicza na DVDZapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Kulinarnym “Mistrz razy trzy”. Konkurs odbywa się z okazji wydania 12 maja przez sponsora konkursu – firmę Warner Home Video – nowej serii na DVD “Podróże Kulinarne Roberta Makłowicza” : „Smak Wenecji i Bolonii” oraz „Smak Andaluzji i corridy”.

Oczywiście programu jak i osoby Roberta Makłowicza nikomu nie musimy przedstawiać a o samej serii DVD można przeczytać poniżej.

Wracamy do konkursu nagrodami są 3 wyżej wspomniane płyty.

Podróże kulinarne DVDZasady konkursu:

1. Za każde 3 nadesłane przepisy kulinarne otrzymasz jeden punkt
2. Za każdy artykuł na temat swoich “podróży kulinarnych” otrzymasz 3 punkty
3. Jeśli swój nagrasz własny “program” Kulinarny na video i prześlesz go nam (w formie cyfrowej) twoje szansę wzrastają jeszcze bardziej gdyż otrzymasz 3x3x3 punktów.
4. Każdy punkt to jedna szansa w losowaniu jednej z 3 płyt “Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”.
5. Przepisy nadsyłamy na forum – link (w sprawie filmów prosimy o kontakt na e-mail arek[małpa]pychotka.pl)
6. Konkurs trwa do 30 czerwca.

Zasady nadsyłania przepisów i artykułów:
1. Nie będą dopuszczane do konkursu przepisy, które zamykają się w kilku słowach, których jedynym celem jest zwiększanie szans piszącego.
2. Prosimy o utrzymanie podawanych przepisów w niżej podanym standardzie, Wam to nie przysporzy wiele pracy, a administratorom ją znakomicie ułatwi.

Nazwa przepisu
Składniki:
jeden
dwa
trzy

Sposób wykonania:
smażymy, gotujemy etc.

Przepis lub artykuł powinien zostać podpisany:

„Przepis została nadesłany na konkurs “Mistrz razy trzy” przez (autor)”

3. Nie będą dopuszczane do uczestnictwa w konkursie przepisy bez polskich liter takich jak: ą, ę, ł, ó itp., jeśli przyczyną ich braku jest tylko lenistwo publikującego .
4. Zabrania się plagiatów w przepisach konkursowych. Będą one sprawdzane.
5. Zespół redakcyjny nie odpowiada za plagiaty przepisów, całkowitą odpowiedzialność ponosi przekazujący do publikacji przepis autor.
6. Celem uniknięcia nieporozumień osoby chcące wziąć udział w konkursie proszone są o zarejestrowanie się na portalu.

Życzymy wszystkim powodzenia w konkursie.

Redakcja Pychotka.pl

O nagrodzie:

Warner Bros. Poland, Telewizja Polska S.A. Program 2, PROMISS Ewa Wachowicz oraz Robert Makłowicz prezentują Państwu serię wydawniczą Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. Seria ta obejmuje tematycznie zestawione odcinki znanego programu telewizyjnego TVP2, po raz pierwszy dostępne na DVD! Składa się ona z 6 indywidualnych kompilacji (na każdej 5-6 odcinków popularnego programu kulinarnego). Planowane
są następujące wydania:
„Smak Wenecji i Bolonii” oraz „Smak Andaluzji i corridy” (12 maja);
„Smaki sentymentalne” oraz „Smaki kresowe” (8 września);
„Smak Bożego Narodzenia” oraz „Pakiet kolekcjonerski” (6 listopada);

Cykl Podróże kulinarne emitowany jest na antenie TVP2 od 1998 roku. Dotychczas powstało ponad 170 odcinków programu, cieszącego się szczególną i niesłabnącą popularnością wśród widzów.
Teraz niezwykłe kulinarne podróże i wyjątkowe przepisy zostaną wydane przez Warner Home Video na DVD!
.
Robert Makłowicz – Mistrz kuchni
Robert Makłowicz – znany smakosz i wytrawny koneser kuchni z wielu regionów świata, urodził się w Krakowie, z wykształcenia jest historykiem, a z zamiłowania – kucharzem i podróżnikiem. Jego program telewizyjny od lat przyciąga przeszło milionową publikę, a przepisy prezentowane na antenie potrafią zaskoczyć swą oryginalnością niejednego wyrafinowanego znawcę sztuki kulinarnej.

Karierę w mediach rozpoczął jako dziennikarz „Gazety w Krakowie”, regionalnego dodatku „Gazety Wyborczej”, w której przez kilka lat prowadził rubrykę „Jadłem w…”. Jego autorski program telewizyjny powstaje od 1998 roku. Robert Makłowicz wydaje również książki z przepisami, wzbogacone o barwne anegdoty dotyczące pochodzenia omawianych potraw, publikuje w „Nesweeku”.

Program Podróże kulinarne Roberta Makłowicza to nie tylko intrygujące przepisy, ale również niezwykle atrakcyjna formuła. Dania przyrządzane są w oryginalnej scenerii kraju, z którego pochodzą, a ich przygotowanie okraszane jest zawsze sowitą porcją ciekawostek z zakresu historii i kultury danego regionu. Podróże kulinarne Roberta Makłowicza ukazują się na antenie od 8 lat i każdorazowo gromadzą przed telewizorami ponad milion widzów!

Teraz te wyjątkowe kulinarne podróże będą dostępne również na DVD – to nie lada gratka dla wielbicieli Makłowicza oraz dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować swych sił w kuchni.
12 maja zostaną wydane 1 i 2 część serii Podróże kulinarne Roberta Makłowicza.
Na początek wybierzemy się do Hiszpanii i Włoch. Każde wydanie DVD obejmuje ponad 150 minut kulinarnych opowieści i eksperymentowania z kuchnią Południa Europy!

Smak Wenecji i Bolonii
Słoneczna Italia. Gwar na Placu Św. Marka, intensywny błękit nieba, majestatyczna parada gondoli… Nie, nie, to nie ta wycieczka! Scusa, scusa! Smaczna Italia! Gwar wokół rondla pełnego risotto z cukinią, soczysty karmin sosu pomidorowego i smakowite szynki rodem z parmeńskiej wędliniarni… Zapraszamy na blisko dwie i pół godziny uczty… nie tylko dla oczu. Najbardziej apetyczny program TVP nareszcie w Państwa rękach! Buon appetito!
Wydanie z kuchnią włoską obfituje w 6 smakowitych podróży:
• Smak oliwy i wina
• Smak weneckiej prowincji
• Smak włoskiego snobizmu
• Smak Werony
• Parmeński Smak
• Smak Bolonii i Ferrary

Na DVD w dodatkach specjalnych znajdą się przepisy prezentowane w zawartych
na płycie odcinkach. „Smak Wenecji i Bolonii” to niezwykła wycieczka kulinarna w rejony Morza Śródziemnego, które poznajemy poprzez przysmaki tradycyjnej kuchni włoskiej.

Smak Andaluzji i corridy
Corrida. Tłumy na trybunach, torreadorzy i ich widowiskowe potyczki z bykami… Jednak my, „torreadorzy smaku” wolimy kulinarne zmagania z kurczakiem w sherry, królikiem
w czerwonym winie i ośmiornicami w sałatce. Nie stronimy również od soczewicy po kastylijsku czy fasolki po riojańsku, a po skończonej „walce”, obowiązkowo, flan pomarańczowy. ¡Buen provecho!
Płyta z kuchnią hiszpańską to 6 kolejnych smakowitych podróży:
• Rioja ze smakiem;
• Smak Segowii;
• Smak Kastylii;
• Smak Andaluzji;
• Smak corridy;
• Fiesta ze smakiem

Dodatkową atrakcja to zamieszczone w dodatkach na DVD przepisy prezentowane podczas zawartych na płycie odcinków. „Smak Andaluzji i corridy” to ciekawa wycieczka kulinarna
w rejony Morza Śródziemnego, które tym razem poznajemy poprzez przysmaki tradycyjnej kuchni hiszpańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *