Pijmy mętne soki jabłkowe!

5372
com_content.article
(Oddano 237 głosów z średnią 4.67 z 5)
Pijmy mętne soki jabłkowe!4.67 out of 5 based on 237 voters.


 

 

Mętne soki jabłkowe zapobiegają nowotworom i wspomagają ogólną odporność – ogłosili naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.* Zawarte w nich związki usuwają z organizmu wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry i powstawanie nowotworów. Dlatego warto profilaktycznie zjeść jedno jabłko lub wypijać szklankę mętnego soku jabłkowego dziennie.

Metne Soki Jablkowe

Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców w Polsce, a jednak nie każdy wie, że dzięki zawartości cennych składników zapobiegają powstawaniu nowotworów i działają przeciwutleniająco. Jabłka obniżają również poziom cholesterolu - 100 gramów jabłek dziennie obniża u mężczyzn ryzyko zawału serca o prawie 50 procent. Co więcej, owoce te obniżają ryzyko zachorowania na cukrzycę i astmę, a także przeciwdziałają otyłości.

Jak zauważyli naukowcy z Wrocławia, szczególnie cenne dla naszego zdrowia są mętne soki jabłkowe. Zawierają aż cztery razy więcej związków z grupy polifenoli – głównie flawonoidów, niż soki klarowne. Flawonoidy zawarte w tych sokach działają przeciwnowotworowo - obniżają ryzyko zachorowania na raka piersi i powstrzymują rozwój raka płuc.

Podobnie jak witaminy C i E, flawonoidy usuwają z organizmu wolne rodniki, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry i powstawanie nowotworów. Dodatkowo związki te działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Mając to na uwadze, warto wzbogacić swoją dietę o mętne soki jabłkowe. Sok ze świeżych jabłek z delikatnym miąższem jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu na wyciskanie soku z owoców.

Produkowany jest ze świeżych jabłek najlepszej jakości - dzięki temu pachnie i smakuje jak owoce z polskich sadów. Sok ten nie jest poddawany obróbce enzymatycznej, ani klarowany czy filtrowany, dzięki czemu zachowuje więcej bioaktywnych polifenoli. * Pomysłodawcą i głównym autorem badań jest prof. Jan Oszmiański, kierownik Zakładu Technologii Owoców i Warzyw w Katedrze Technologii Owoców, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Wyniki badania zostały ogłoszone w styczniowym wydaniu pisma „Journal of the Science of Food and Agriculture”.

Przepisy na sałatki
Wspanaiłe przepisy na pizzę
Dania z Grilla
Przepisy na wieprzowinę
Przepisy na wspaniałe ciasta


Znajdź nas w Google+

Najnowsze przepisy kulinarne:
Top Blogi