Jeszcze zdążysz przyłączyć się do Świątecznego Stołu Pajacyka

6494
com_content.article
(Oddano 377 głosów z średnią 4.44 z 5)
Jeszcze zdążysz przyłączyć się do Świątecznego Stołu Pajacyka4.44 out of 5 based on 377 voters.


Jeszcze przez kilka dni właściciele restauracji, klubów i kawiarni mogą zgłaszać chęć udziału w Świątecznym Stole Pajacyka. Jednodniowa akcja organizowana przez Polską Akcję Humanitarną w ramach Programu Pajacyk odbędzie się już 9 grudnia. Wówczas właściciele lokali gastronomicznych, które przyłączą się do akcji przekażą 1/10 dziennego obrotu na rzecz niedożywionych dzieci z najbiedniejszych rodzin.

Organizatorzy starają się z roku na rok rozszerzyć zasięg Akcji. Każda restauracja lub pub, bez względu na to, gdzie się znajduje może przyłączyć się do Świątecznego Stołu Pajacyka. Do tej pory oprócz lokali krakowskich, wrocławskich, czy warszawskich zgłosiły się również lokale z mniejszych miejscowości.

Trwa proces zbierania zgłoszeń, w tej chwili swój udział w akcji zadeklarowało ok. dwudziestu lokali warszawskich. Tradycyjnie zgłosiło się już sporo lokali z Krakowa. Do akcji przyłączają się także restauracje z miejscowości, do których poprzednio nie docierał Świąteczny Stół Pajacyka, np. z Gdańska, Łodzi, a także Kluczborka czy Olecka. – mówi Beata Jaśko, koordynatorka Akcji.

Włączenie się do Akcji jest bardzo proste: wystarczy wysłać maila do Fundacji. Każdy lokal, który zadeklaruje chęć udziału w Akcji, otrzyma plakat informujący gości, że część pieniędzy, które wydadzą, trafi na konto Programu Pajacyk. Fundacja zamieści również nazwę i adres lokalu na stronach www.pajacyk.pl i www.pah.org.pl. W ten prosty sposób można stać się partnerem jednego z najbardziej rozpoznawanych programów społecznych w Polsce.

Do wsparcia Świątecznego Stołu Pajacyka zachęca również Agnieszka Kręglicka, której restauracje od kilku lat uczestniczą w akcji.

W mojej pracy restauratorki, jedzenie kojarzy się z przyjemnością, kreowaniem wyszukanych kompozycji, odkrywaniem nowych smaków. Ale wiem, że dla wielu jedzenie, to przede wszystkim niezbędna do życia dawka energii, szansa zaspokojenia głodu. Włączając się w program Pajacyka, zbliżam te dwa tak odległe od siebie pojęcia jedzenia - o motywach włączenia się do Akcji opowiada znana warszawska restauratorka, Agnieszka Kręglicka.

Pajacyk to nazwa, a zarazem symbol prowadzonego przez PAH od 1998 roku programu dożywiania dzieci w szkołach i świetlicach. W ciągu 9 lat funkcjonowania programu, Polska Akcja Humanitarna ufundowała prawie 5 milionów posiłków. W minionym roku szkolnym akcja dożywiania objęła ok. 6 i pół tysiąca dzieci w 163 szkołach w 14 województwach. Świąteczny Stół Pajacyka, organizowany zawsze w grudniu, jest dodatkową akcją w ramach Programu Pajacyk. W ubiegłym roku do akcji w całej Polsce włączyło się 189 restauracji, klubów i kawiarni, 43 lokale Pizza Hut oraz sieć kawiarni Daily Cafe.

Właściciele lokali gastronomicznych w dalszym ciągu mogą j zgłaszać chęć udziału w Świątecznym Stole Pajacyka. Wystarczy, że skontaktują się z Polską Akcją Humanitarną. Maile w tej sprawie można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .


KONTAKT:

Katarzyna Gąsiorek

605 695 486

012 421 11 44

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przepisy na sałatki
Wspanaiłe przepisy na pizzę
Dania z Grilla
Przepisy na wieprzowinę
Przepisy na wspaniałe ciasta


Znajdź nas w Google+

Najnowsze przepisy kulinarne:
Top Blogi