Pychotka.pl – Przepisy Kulinarne

MARCHEW. DIETA. Indeks glikemiczny. IG to BŁĘDY.

Home Forums Działy Diety INDEKS GLIKEMICZNY. MARCHEW. DIETA. Indeks glikemiczny. IG to BŁĘDY.

#45949
Karol Zgorzec
Participant

BH.223.
[b][u][color=red]MOTTO: Marchewka świeża, a marchewka gotowana wg propagatorów IG !! [/color] [/u][/b] 😛

[b][u]ŚWIEŻA MARCHEWKA WG IG = 35 JEST PRODUKTEM NA TZW. SZCZUPLENIE I TO PRAWDA ZNANA:[/u][/b]
Ale podawanie przez speców od Indeksu Glikemicznego, wskaźnika IG dla marchewki gotowanej, jako produktu na tzw. tycie IG = 85, jest dużym błędem i najprawdopodobniej źle zidentyfikowanym procesem gotowania, lub najpewniej kolejną niesprawdzoną i błędną pseudo teorią, na chybił trafił.

[u][b]O CO CHODZI ?![/b] [/u]
[color=blue]Marchewka zawiera skrobię tj. węglowodan, czyli cukier wielokrotnie złożony, który poddany procesowi gotowania mógłby ulec rozłożeniu tzn. wiązania międzycząsteczkowe, uległy by zerwaniu czyli mogłaby wówczas np. glukoza wydzielić się nieco szybciej podnosząc poziom cukru, ale proszę Państwa jest to tylko niewłaściwa wizja, która biologicznie mogłaby mieć miejsce, ale zwyczajnie NIE ma. [/color]

[u][b] PRAWDA REALNA, WYGLĄDA JEDNAK OTO TAK: [/b] [/u]
Zarówno marchewka świeża jak i gotowana podnoszą niemal do identycznej wysokości poziom cukru we krwi po ich spożyciu i jest to poziom bardzo NISKI; ok. 13% wzrostu. Ci specjaliści tzw. propagatorzy teorii o IG, może i ugotowali sobie marchewkę, ale od strony merytorycznych badań identyfikacyjnych, poza zjedzeniem tejże marchewki nie poczynili NIC, oprócz tworzenia nierealnych, błędnych teorii typu fiction.

[u][b] GOŁYM OKIEM WIDAĆ, ŻE CI SPECJALIŚCI OD IG, CYNICZNIE I BEZCZELNIE:[/b][/u]
Potwierdzają Nieprawdy BIOLOGICZNE, które sami głoszą OŚMIESZAJĄC się przy tym skutecznie. *

[u][b] RADA JEST JEDNA: [/b] [/u]
Należy od zaraz odrzucić wszelkie tabele IG, całą tę Ich wymyśloną, nieprawdziwą i w najwyższym stopniu nierealną grę; z życiem i zdrowiem zwłaszcza chorych na cukrzycę, ludzi wczytujących się w tę wirtualną i bzdurną teorię. Ważne są jednak tzw. [b]NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu,[/b] czyli GLUKOZA naturalna, niezbędne dla naszego mózgu. Odnośnie konsumpcji to ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

[u][b] R E F L E K S J A: [/b][/u]
[b][color=blue]INDEKS ŻYWIENIOWY, [/color][/b] a; [b]INDEKS GLIKEMICZNY,[/b] to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, dezinformacja, obłuda i biznes.

[b][u]ZOBACZ TEŻ;[/u] [/b] CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW.
Książka, pt._______: [b][u]PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w [color=red]XXI wieku. [/color] [/u] [/b] B)
Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. ***
Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL

BH.223.
[b][u][color=blue]ENGLISH VERSION:[/color][/u][/b] Skrót adresu strony w Internecie_______: instytutirl.com.pl/index9.php