Pychotka.pl – Przepisy Kulinarne

O:Śmaczny kolorowy drink

Home Forums Działy Drinki i Koktaile Śmaczny kolorowy drink O:Śmaczny kolorowy drink

#45917
Mariusz Karbowski
Participant

Cytat: „tego drinka musisz potrzasac dla odpowiedniego wymieszania skladnikow” – (po polskiemu) bezpośrednio skopiowałem z Twojego posta: „Szakerem sie potrzasa dla odpowiedniego wymieszania skladnikow”, poza tym, skoro taka z Ciebie polonistka i tak dbasz o język polski, to dlaczego nie używasz polskich znaków?
Nie atakuj mnie, skoro nic o mnie nie wiesz, jak dotąd nie chciałem Cię obrazić, ale widzę, że jesteś ignorantką, która nie potrafi przyznać się do błędu.
Ponadto jesteś chyba niezbyt dobrze poinformowana w kwestii języków obcych. Ile ich znasz dokładnie? Np. język niemiecki ma zapożyczenia z angielskiego, francuskiego czy z krajów Beneluksu.
A kuchnia? Naprawdę sądzisz, że inne narodowości nie korzystają z cudzych przepisów? Kuchnia francuska, włoska, chińska… W każdym rozwiniętym kraju ją znajdziesz. A jeśli sądzisz, że polska kuchnia jest niedoceniana, to wybierz się np. do Anglii i zobacz, ile zapłacisz za zwykłą polską kiełbasę.
Nie obarczaj mnie też winą ludzi, którzy piszą „sory”, swój gniew możesz wyładować na nich a nie na mnie. Jeśli brak Ci racjonalnych argumentów, to nie pisz nic.
O Mikołaju Reju już wcześniej pisałaś, jeśli znasz tylko jednego spośród wybitnych polskich pisarzy, to bardzo mi przykro, ale masz ograniczoną wiedzę.
Nie próbuj mnie sprowokować, pytaniami o wiedzę polonistyczną, bo nie zamierzam się nią chwalić, nie potrzebuję takich zagrywek, żeby pokazać „jaki jestem elokwentny”.
Skoro jesteś takim ekspertem w dziedzinie polonistyki, to może powiesz nam skąd masz tak szeroką wiedzę na temat słów które się przyjęły, a które nie?