Pychotka.pl – Przepisy Kulinarne

Czy warto kupować drogie margaryny??

Home Forums Działy Hudy Park Czy warto kupować drogie margaryny??

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Author
  Posts
 • #44569
  admin
  Keymaster

  W końcu margaryna to margaryna.Czy próbowałyście(liście) te tanie jak i drogie i jak Wam to posłużyło.Które warto kupować bo są warte swojej ceny.

  #44572
  admin
  Keymaster

  super tanicgh nigdy w życiu !!!! paskudztwo niedobre , zostaje tylko sadło na podniebieniu i nieciekawy posmak.jedzenie to również przyjemnośc a nie katusze, nie warto dokumentnie przyoszczędzać.

  #44591
  admin
  Keymaster

  Ja kupuję te lepsze.Zawierają witaminy i inne niezbedne do życia związki w odróżnieniu od tanich czysto "smakowych" produktów jeśli w ich przypadku można mówić o smaku.Masło ze względu na mleko mnie uczula więc nie wchodzi w grę w żadnej postaci.
  Klaudia

  #44712
  admin
  Keymaster

  Warto kupować nie tyle drogie co dobre i nie tylko margaryny ale też inne produkty.Wystarczy np popatrzeć na soki.Naprawdę jest naiwnym ten kto uważa że w tych za 1,5zł/litr są jakiekolwiek wartości odżywcze i cokolwiek poza farbą i wodą.Wystarczy porównaćcenęsamej wody mineralnej a wnioski będą oczywiste.

  #44718
  admin
  Keymaster

  Moim zdaniem bardzo, bardzo często płaci się jednak za markę, za ładne opakowanie i kampanie reklamowe w tv.Wysoka cena nie jest tożsama z wysoką jakością.Takie jest moje zdanie.

  #44723
  maja
  Participant

  tu bym się niezgodziła z kolo,poniewaz zawsze dobry produkt jet drogi,juz nieraz sie ,,sparzyłam,,na kupnie taniego bo odpowiednik drogiego,,ale nic z tego nie wyszlo ,kupowałam jeszcze raz i traciłam dwa razy,wniosek prosty ,ale zgadzam sie z tym ze reklama robi swoje:)

  #44732
  admin
  Keymaster

  Inna sprawa jak wygląda ta reklama.Jeśli jest to zupełnie głupawy billboard albo spot w TV to mnie szlag trafia.Beznadzieja i bezsens.Co innego gdy np dana firma sponsoruje badania, zawody sportowe albo dofinansowuje wypoczynek dzieci.Wtedy patrzę zupełnie inaczej na taką promocję i reklamę.

  #44733
  maja
  Participant

  ale mimo wszystko (chwała im za to ze pomagają ,myślę o firmie sponsoringowej) reklama za bardzo kieruje zyciem ludzi , u mnie w pracy spora ilosc osob bierze z reklam przykład ,kupuje i czesto krytykuje ,lecz następny produkt znowu itd..nieważne czy to margaryna czy to cos z odzieży,ale pozostanie nazwa wpełni pokrywajaca sie ,,reklama dzwignią handlu,,

  #44734
  admin
  Keymaster

  z drugiej strony tylko dzięki reklamie dowiadujesz sie że powstały nowe produkty, możliwości.jeżeli traktować to jako informację to jak najbardziej reklama ma sens, szczególnie zaś skierowana na cos więcej niż tylko zwiększenie sprzedaży produktu X.

  #44737
  maja
  Participant

  o ile sie orietuje to reklama ma na celu promowanie i zwiększenie sprzedazy danego produktu..a co masz na myśli pisząc coś więcej?

  #44766
  admin
  Keymaster

  chocby np przy okazji reklam gum do żucia nikotynowych można saczyć wiedzę na temat szkodliwości palenia, przy okazji wspomnianej reklamy margaryny na temat profilaktyki i chorób serca.wiadomo reklama reklamą ale niejako przy okazji przemycana jest wiedza na którą niektórzy są bardzo odporni.w końcu kazdy z nas zna takiego co to wie lepiej że palenie nie szkodzi a tłusta golonka znakomicie poprawia libido.
  a czy reklama kieruje ludźmi?chyba przeceniasz jej rolę,kazdy ma własny rozum stąd mimo wielu lat akcji propagandowych nadal jest tylu alkoholików,palaczy i nadal tyle osób umiera na choroby serca.czy jednak uprawnia to do zaprzestania promowania wiedzy na temat zdrowia?

  #44769
  maja
  Participant

  nie kwestionuje tego co piszesz(Olkusz) bo jest duzo racji ,ale ja ze swojego,,podwórka ,,mówię że jednak ludzie sa poddatni na reklamę ,róznego rodzaju produktów,poniewaz każdy choć raz chce sprawdzic .Ale przy reklamie gumy do żucia nie zgadzam sie z Toba ,poniewaz tam nie widzę wiadomości o szkodliwosci paleniu ,lecz rzucanie palenia za pomocą gumy,na moje szczęscie ja nie pale i nie ma to dla mnie znaczenia .pozdrawiam

  #44781
  admin
  Keymaster

  fakt, zapędziłem się z tymi gumami.aczkolwiek mam przykład w pewnym sensie pozytywnych i dobrych reklam, np benecol, flora (choroby serca) orbit (od lat profilaktyka uzebienia) fakt że podnosi to sprzedaż ale z drugiej strony jest w tych reklamach , zaznaczam że niektórych, sporo racji i koniec końców wartościowej wiedzy i może, zaznaczam może taka reklama przyczynić się do wyrobienia zdrowych nawyków. ot wracając do naszych gum , bo czy nie lepiej po drobnej przekąsce w środku dnia użyc gumy, kiedy szczoteczki i pasty brak, aby oczyścić to i owo ze swojej paszczęki.a bez reklam jak byś się dowiedziała że na świecie są nie tylko "donaldy" i że owa guma to nie tylko radoścale też pielęgnacja uzębienia?
  pozdr.

  #44802
  maja
  Participant

  wiesz(olkusz)tak sie składa że z gum wyrosłam i niecierpię jak je ktos żuje,omijajac dzieci im wszystko wolni:),a że reklama troszeczkę daje wiedzy na rózne tematy to sie zgadzam,pozdrawiam:)

  #44805
  admin
  Keymaster

  Trochę zmienię tok dyskusji ale mam pytaanie o margaryny . wiem że są margaryny miękkie i twarde tylko które są które i jak je poznać?

  Edytowany przez: tinca, w: 2006/04/27 16:07

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.