|
Sposób przyrządzenia:
Mąkę przesiać przez sito, uformować w kopczyk z wgłębieniem w środku. Wybić do wgłębienia jajka, dodać żółtka, sol, olej. Zagnieść z tych składników jednorodne, elastyczne ciasto.
Jeśli zajdzie taka potrzeba zwiększyć ilość mąki. Tak przygotowane ciasto uformować w kulę, przełożyć do natłuszczonej miski, przykryć i odstawić na 1 godzinę. Na posypanym mąką blacie rozwałkować ciasto na cienkie placki o grubości około 2 mm.
Sery wymieszać, dodać jajko, przyprawy, zemleć w maszynce do mięsa.
Nożem odcinamy pasek ciasta, nakładamy nań mini porcje farszu, nakrywamy drugim paskiem ciasta o identycznej szerokości, sklejamy obydwa kawałki ciasta tak aby po pokrojeniu uzyskać zgrabne kwadraty, dzielimy na pojedyncze pierożki radełkiem lub nożem. Możemy też wycinać z ciasta małe krążki, nałożyć farsz i skleić dokładnie brzegi opuszkami palców, Ravioli gotujemy w osolonej wodzie do momentu aż wypłyną.
|